• Ruszyła rekrutacja na semestr zimowy - kierunek Opiekun Medyczny

• 17.01.2021 12:00
        • wiecej informacji na stronie szkoły
          www.szkolaprywatna-bialogard.pl

• Oferta Edukacyjna na rok szkolny 2020/2021

Opiekun Medyczny – 1 rok ( 2 semestry )

Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym ( co drugi weekend przez dwa dni, piątek , sobota )

Opiekun Medyczny  – Czego uczysz się na zajęciach? rozpoznawania i rozwiązywania problemów opiekuńczych osoby chorej i niesamodzielnej w różnym stopniu zaawansowania choroby i w różnym wieku, pomagania osobie chorej i niesamodzielnej w zaspakajaniu potrzeb bio-psycho-społecznych, asystowania pielęgniarce i innemu personelowi medycznemu podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, konserwacji, dezynfekcji przyborów i narzędzi stosowanych podczas wykonywania zabiegów, podejmowania współpracy z zespołem opiekuńczym i terapeutycznym podczas świadczenia usług z zakresu opieki medycznej nad osobą chorą i niesamodzielną.

PRZEDMIOTY – opieka nad osobą chorą i niesamodzielną, zdrowie publiczne, zarys anatomii, fizjologii i patologii z elementami pierwszej pomocy, język obcy zawodowy , działalność gospodarcza w ochronie zdrowia, język migowy, zabiegi higieniczne, pielęgnacyjne i opiekuńcze, działania opiekuńcze nad osobą chorą i niesamodzielną, praktyki zawodowe

Twoja nabyta kwalifikacja to :

MED.03. ŚWIADCZENIE USŁUG PIELĘGNACYJNO-OPIEKUŃCZYCH OSOBIE CHOREJ I NIESAMODZIELNEJ

Absolwent szkoły średniej po ukończeniu kursu MED.03. Świadczenie usług opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej i zdaniu egzaminu zawodowego zdobywa zawód opiekun medyczny.

W jakich instytucjach znajdziesz pracę po tym kierunku ?

Absolwenci kierunku mogą znaleźć zatrudnienie w szpitalach, zakładach opiekuńczo – leczniczych, ośrodkach i domach pomocy społecznej, niepublicznych ośrodkach opieki zdrowotnej, podczas indywidualnej opieki w domu pacjenta, w środowiskowych domach pomocy oraz w fundacjach i stowarzyszeniach działających na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych. Zawód należy do grupy zawodów „międzynarodowych” i można go z powodzeniem wykonywać zarówno w kraju jak i zagranicą.

SZKOŁA PRZYJAZNA SŁUCHACZOM.