KOMENDANT WOJEWÓDZKI POLICJI W SZCZECINIE
OGŁASZA
ROZPOCZĘCIE PROCEDURY DOBORU
KANDYDATÓW DO SŁUŻBY W POLICJI W 2018 r.
W NASTĘPUJĄCYCH JEDNOSTKACH:
Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, komendach powiatowych i miejskich Policji woj. zachodniopomorskiego, Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie.
TERMINY I LIMITY PRZYJĘĆ DO SŁUŻBY W POLICJI NA TERENIE WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIEGO:
20 marca - 45 osób,
02 lipca - 65 osób,
24 września - 50 osób,
27 grudnia - 62 osoby.
SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:
Zgodnie z art. 25 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990r. o Policji (tekst jednolity Dz.U. z 2016r. poz. 1782):
- obywatel polski, niekarany, o nieposzlakowanej opinii,Ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej (potwierdzony adnotacją w książeczce wojskowej).
Rekrutacja prowadzona jest w trybie ciągłym. Wymagane dokumenty można składać w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz we wszystkich komendach powiatowych i miejskich na terenie województwa zachodniopomorskiego ( z wyłączeniem Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie).
WYMAGANE DOKUMENTY:
- pisemne podanie o przyjęcie do służby w Policji, adresowane do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie,(składając kserokopie dokumentów kandydat do służby przedkłada do wglądu ich oryginały).
Kandydat zobowiązany jest okazać dowód osobisty na każdorazowe żądanie pracownika komórki ds. doboru.
Formularz kwestionariusza osobowego można pobrać w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz na stronie internetowej www.policja.pl (praca /informator dla kandydatów/ dokumenty do pobrania).
Wypełnioną ankietę bezpieczeństwa osobowego kandydat składa w terminie i miejscu wyznaczonym w toku postępowania kwalifikacyjnego.
PREFEROWANI BĘDĄ KANDYDACI DO SŁUŻBY W POLICJI, POSIADAJĄCY:
- wykształcenie wyższe magisterskie o kierunku: prawo, ekonomia, administracja, informatyka, bezpieczeństwo narodowe lub bezpieczeństwo wewnętrzne,
Podstawę prawną procedury kwalifikacyjnej stanowi rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 18 kwietnia 2012 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do osób ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji (Dz. U. z 2012r. poz. 432 z póżn.zm.).
Tekst powyższego rozporządzenia oraz informacje o postępowaniu kwalifikacyjnym do służby w Policji można znaleźć na stronie internetowej Komendy Głównej Policji (www.policja.pl).
UWAGA:
Komendant Główny Policji w oparciu o cykliczną analizę fluktuacji kadr w Policji może dokonać modyfikacji określonych na rok 2017, terminów i limitów przyjęć do służby w Policji.
Dziś podczas apelu ogłoszone zostały wyniki I Turnieju Klas Mundurowych w Sukcesie. Puchary i nagrody powędrowały do:
W kategorii dziewcząt:
1 m-ce - Klaudia Skoczylas 41,5 pkt/50 pkt
2 m-ce - Katarzyna Krzepicka 38 pkt/50 pkt
3 m-ce - Adrianna Leuta oraz Katarzyna Szymajda 34pkt/50pkt
W kategorii chłopców:
1 m-ce - Rafał Brański 45pkt/50pkt
2 m-ce - Konrad Biegański 35,5pkt/50pkt
3 m-ce - Wojciech Matczak 34,8pkt/50pkt
Ogłoszone zostały równierz wyniki zawodów strzeleckich. Tutaj puchary powędrowały do:
W kategorii dziewcząt:
1 m-ce - Wiktoria Szrajner 132 pkt
2 m-ce - Weronika Paluch 130 pkt
3 m-ce - Klaudia Skoczylas 128 pkt
W kategorii chłopców:
1 m-ce - Szymon Majchrzak 131 pkt
2 m-ce - Rafał Brański 120 pkt
3 m-ce - Kacper Giemza 115 pkt
Gratulujemy!! Kolejna Edycja Turnieju już w marcu.
Dziś podczas dnia specjalizacji, po raz pierwszy w naszej szkole, odbył się I Turniej Klas Mundurowych zorganizowany przez Pana Marcina Kędzierskiego - nauczyciela wychowania fizycznego. Tego typu zmagania zagoszczą na stałe w naszej szkole raz w semestrze i będą sprawdzeniem zdobytej wiedzy i umiejętności z ratownictwa, edukacji dla bezpieczeństwa, specjacjalizacji wojskowej i policyjnej oraz sprawności ogólnej. Dzięki temu wyłonimy również uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w corocznym Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych.
Na turniej składały sie takie konkurencje jak:
1. Pierwsza pomoc przedmedyczna (konkurencja zespołowa).
2. Test wiedzy z zakresu specjalizacji.
3. Zakładanie maski przeciwgazowej na czas.
4. Test sprawnościowy.
Pod uwage brane są również cotygodniowe zajęcia na strzelnicy i osiągniete tam wyniki przez poszczególnych uczniów.
WYNIKI JUŻ W KRÓTCE!
W sobotę 13 maja Białogardzki LOK zorganizował wielobój strzelecki, który odbył się w okolicach Zwinisławia. Zawody polegały na strzelaniu z broni pneumatycznej KBKS oraz marszobiegu ok. 3km. Oczywiście nas nie mogło tam zabraknąć, bo przeciez ktoś musiał stanąć na podium Naszej zdolnej młodzieży udało się zająć zaszczytne 3 miejsce i zakwalifikować do ogólnopolskiego turnieju, który odbędzie się 23-24 maja br. w Pleszewie.
Czekamy i trzymamy kciuki!!!
Kilka dni temu mieliśmy zaszczyt zaprosić uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do naszej szkoły i pokazać im jak się u nas żyje ;) Podczas dni otwartych młodzież mogła zobaczyc jak ciekawie przeprowadzane są u nas zajęcia dydaktyczne. Mogli tego doświadczyc podczas wspaniałych pokazów chemicznych, biologicznych jak i językowych. Nie zabrakło tez pokazów musztry i samoobrony, a także akrobatyki. Punktem kulminacyjnym i najbardziej efektownym był pokaz naszej grupy bojowej i ratowniczej.
Serdecznie dziękujemy młodzieży za poświęcony czas i serdecznie zapraszamy na naukę do nas czwarto i szóstoklasistów we wrześniu!!!
Szturm na ogrodzieniecki zamek, nocna przeprawa pod wodą, wyścigi na pontonie, udzielenie pierwszej pomocy rannym towarzyszom. To tylko część konkurencji, w których zmagało się blisko 30 drużyn z całej Polski podczas VI Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym, organizowanego Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej, który odbyła się w dniach 5-7 kwietnia 2017 roku.
Celem turnieju było wyłonienie najlepszej klasy o profilu mundurowym w Polsce, a jego adresatami byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z klas profilowanych, m.in.: policyjnych, wojskowych, straży pożarnej i straży granicznej.
Turniej rozgrywał na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej na terenie miasta i gminy Łazy oraz gminy Ogrodzieniec. Zawodnicy podczas czternastu konkurencji musieli wykazać się sprawnością fizyczną, organizacyjną, zdolnością do pracy w zespole, a także konkretnymi umiejętnościami, takimi jak: wspinaczka, strzelectwo, ratownictwo medyczne, marszobieg na orientację, przeprawa przez rzekę oraz wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.
Uczniowie Sukcesu uplasowali się na 14 pozycji i byliśmy jedyna szkołą z północnej Polski, która wzięła udział w tak prestiżowym turnieju!!
Licealiści z naszej szkoły wzięli udział w obchodach 72 rocznicy ewakuacji obozu jenieckiego Stalag Luft IV pod Tychowem, które odbyły się w sobotę 4.02.2017 r.
W asyście oddziału i orkiestry Wojska Polskiego odbył się apel pamięci wraz salwą honorową połączony ze złożeniem kwiatów pod pomnikiem Jeńców Alianckich.
Była to świetna okazja do popularyzacji wśród uczniów wiedzy. Trudne warunki atmosferyczne nie odstraszyły pasjonatów historii, ponieważ w tym roku obchody były połączone ze zwiedzaniem Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku, gdzie w tajnych magazynach Rosjanie po II wojnie światowej przechowywali głowice atomowe.
Turniej Klas Policyjnych, który jest autorskim pomysłem Szkoły Policji w Pile, co roku wzbudza zainteresowanie sporej liczby szkół prowadzących klasy o profilu policyjnym z całej Polski. Do tegorocznej, VIII już, edycji Turnieju zgłoszenia przesłało 78 szkół, w których zakończył się przynajmniej jeden cykl kształcenia klas o wspomnianym profilu. Ostatecznie w eliminacjach, które zostały przeprowadzone 9 marca w trzech jednostkach szkoleniowych - Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Szkole Policji w Katowicach oraz Szkole Policji w Pile - udział wzięły 64 reprezentacje. Każdy z zawodników czteroosobowej drużyny, reprezentującej dana placówkę, rozwiązywał samodzielnie test wiedzy składających się z 40 pytań dotyczących zagadnień z zakresu wiedzy o Policji, jej historii i współczesności; struktury organizacyjnej, specyfiki służby, obowiązków i uprawnień policjanta; etyki zawodowej; broni palnej i innych środków przymusu bezpośredniego; bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz profilaktycznych aspektów pracy Policji. Suma punktów uzyskanych przez poszczególnych zawodników składa się na końcowy wynik całej drużyny. Niestety nasza drużyna nie zakwalifikowała się do finałów, ale jest to znak, że trzeba troche poszerzyc swoja wiedzę z tej dziedziny. Trzymamy kciuki i liczymy na sukces w przyszłej edycji.
Skład naszej drużyny: Marcin Rosiński, Michał Olender, Natalia Wojtecka i Katarzyna Krzepicka.
11 listopada br. z okazji 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości zorganizowano w naszym mieście imprezę o charakterze prozdrowotnym i integracyjnym o nazwie quot;MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI". Oczywiście naszej szkoły nie mogło zabraknąć w tego typu wydarzeniu.
Po zakończeniu oficjalnych uroczystości pod Pomnikiem Orła Białego zebrana tam młodzież przemaszerowała do Ośrodka Szkolenia Kierowców LOK przy ul. Zwycięstwa, gdzie na każdego czekał ciepły posiłek. Następnie przygotowano dla drużyn 4-osobowych 5 etapów zawodów, które miały formę marszu wokół stadionu. Zawodnicy mieli do pokonania takie konkurencje, jak:
Na obóz wędrowny w Pieniny wybraliśmy się dnia 10.10.2012r. Swoją przygodę zaczęliśmy o godz. 16:00 na stacji PKP w Białogardzie. Podróż minęła w miłej i zabawnej atmosferze. O godzinie 9:00 następnego dnia dotarliśmy do Krakowa, gdzie czekała nas przesiadka w autokar i dalsza podróż do miejsca noclegowego w Krościenku n. Dunajcem.
Pierwszego dnia wyruszyliśmy do Sromowców Niżnych, skąd ruszyliśmy na zdobywanie Trzech Koron (982 m.n.p.m.). Po wielogodzinnej wędrówce w końcu dotarliśmy na szczyt, gdzie z tarasu widokowego mogliśmy podziwiać tamtejsze zapierające dech w piersiach krajobrazy m.in.: widok na przełom Dunajca i obszar Pienińskiego Parku Narodowego oraz Tatry. Po krótkim odpoczynku szlakiem żółtym przez Przełęcz Szopka wróciliśmy do Krościenka, gdzie każdy miał chwilę wolnego czasu, aby się posilić i zwiedzić miejscowość, po czym wróciliśmy do ośrodka na zasłużony odpoczynek.
Następnego dnia, wczesnym rankiem wyruszyliśmy do jaworek i zielonym szlakiem podążyliśmy na Wysoką (1050 m.n.p.m.). Droga na szczyt prowadziła przez Wąwóz Homole i nie należała do najłatwiejszych. Strome zbocza, zalane ścieżki, błoto i kamienie co krok odbierały chęci do dalszej drogi. Dlatego dotarcie na szczyt sprawiło radość i dało ogromną satysfakcję. A cały trud wynagrodziły niezapomniane widoki. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy szlakiem niebieskim wprost do Palenicy (772 m.n.p.m.), gdzie kolejką linową zjechaliśmy do Szczawnicy, miejscowości położonej u stóp tej góry. Tam każdy mógł zjeść ciepły posiłek i kupić pamiątki. Po 7 kilometrowym marszu, resztkami sił, dotarliśmy do ośrodka.
Trzeciego dnia czekał nas długi spacer. Ze Szczawnicy, szlakiem rowerowym, dotarliśmy do Czerwonego Klasztoru, który znajduje się po stronie słowackiej. Dwudziesto kilometrowy przemarsz wynagrodził nam spływ Dunajcem, jedna z największych atrakcji tego regionu. Po 2 godzinach spływu dotarliśmy do Szczawnicy, a stamtąd pieszo do Krościenka. Dzień zakończył się zmaganiami w "Parku Linowym".
Następnego dnia rano opuściliśmy ośrodek i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Z Krościenka udaliśmy się do Krakowa, gdzie korzystając z okazji zwiedziliśmy Stare Miasto i Wawel. Wieczornym pociągiem pełni wrażeń wróciliśmy do domu. I z utęsknieniem czekamy na kolejne zmagania w górach.
Sekretariat Szkoły
ul. Mickiewicza 24, 78-200 Białogard
tel./fax 94 312 41 69
e-mail: sekretariat@szkolaprywatna-bialogard.pl
Sekretariat Szkoły
Plac Zesłańców Sybiru 1, 78-400 Szczecinek
tel./fax 94 372 26 48
e-mail: sekretariat@szkolaprywatna-szczecinek.pl