• "POLA NADZIEI" 🏵

• "Pola Nadziei" to ogólnopolska akcja, której celem jest zbieranie funduszy na wsparcie hospicjum, uwrażliwienie na potrzeby cierpiących i chorych ludzi.

W tym roku nasza szkoła włączyła się do akcji "Pola Nadziei" wspierając Hospicjum w Kołobrzegu.

• DZIEŃ ZIEMI

• Dziś obchodzimy Dzień Ziemi!!!! Pamiętajcie moi drodzy by dbać o nasz wspólny dom!!! Uczniowie Szkoły Podstawowej pamiętali i wykonali plakaty, które znajdziecie w prezentacji.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 💙

• Autyzm jest wśród nas. Wystarczy zrozumieć. Wystarczy go poznać, aby zmienić świat osób z autyzmem na lepszy.

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Na co dzień często spotykają się z negatywnymi komentarzami, brakiem akceptacji, odrzuceniem. W kwietniu razem promujmy otwartość, empatię i akceptację dla osób ze spektrum autyzmu. Wspólnie twórzmy przyjazne otoczenie i nie pozwólmy na izolację, dyskryminację i łamanie praw osób z autyzmem.

Zachęcamy do śledzenia profilu szkoły na Facebooku, stronie internetowej. Pojawiać się tam będą informacje dotyczące obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

AKCEPTACJA, ZROZUMIENIE, SZACUNEK, POMOC, EMPATIA

P.W. E.P. M.S.

• WSPOMÓŻMY KOŁOBRZESKIE HOSPICJUM ZRÓB ŻONKILA NA POLA NADZIEI 🌼💮

• W niedzielę 25 kwietnia w Kołobrzegu zostanie przeprowadzona akcja „Pola Nadziei”. W zamian za datek, pracownicy hospicjum będą wręczać darczyńcom kwiatka, jako symbol wsparcia. Żeby pamiętać o Pacjentach Hospicjum, którzy w swoim ostatnim domu spędzają resztę Życia. Żeby wspierać dzielnych pracowników, którzy opiekują się i towarzyszą w ostatnich chwilach życia podopiecznym hospicjum. Zapraszamy uczniów, nauczycieli

oraz rodziców do udziału w tej akcji poprzez wykonanie żonkila z bibuły i dostarczenie do szkoły do 19.04.2021r. W holu szkoły znajduje się skrzynka, w której możecie zostawiać wasze żonkile. Zostaną one przekazane na kwestę do Stacjonarnego Hospicjum w Kołobrzegu. Akcja ma na celu nauczyć wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości, tolerancji. Kształtuje empatię wobec potrzebujących i cierpiących.

Wspólnie możemy zdziałać wiele!

E.P. M.S. P.W.

• Projekt edukacyjny "Stres - mogę z nim wygrać" - wyniki konkursu

• Projekt edukacyjny "Stres - mogę z nim wygrać".

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu:

SZKOŁA PODSTAWOWA:

I miejsce: Maciej Gurazda

II miejsce: Aleksandra Ciesielska

III miejsce: Kacper Wojda

LICEUM:

I miejsce: Milena Kupis

II miejsce: Wanesa Kemprowska

III miejsce: Małgorzata Śliwa

Dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnych konkursów

P.W. E.P. M.S.

• Projekt Baczyński