• Kierunki kształcenia

• Oferta Edukacyjna na rok szkolny 2023/2024

Treapeuta zajęciowy – 2 lata ( 4 semestry )

Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym-stacjonarnym ( piątek , sobota )

Terapeuta zajęciowy to osoba, który stosuje różnorodne metody i techniki terapii zajęciowej w procesie leczenia i rehabilitacji pacjentów. Jego głównym celem jest zapobieganie rozwojowi przewlekłych stanów chorobowych lub stałego kalectwa, kompensowanie utraty funkcji oraz pomaganie pacjentom w adaptacji do życia w środowisku szpitalnym i poza nim.

Zawód: TERAPEUTA ZAJĘCIOWY

• dla absolwentów szkół dających wykształcenie średnie, nie musisz miec matury.
          • nauka trwa 2 lata, w tym czasie słuchacze mogą przystępować do organizowanych przez OKE egzaminów potwierdzających kwalifikacje wyodrębnione w zawodzie
          • zajęcia odbywają się w systemie wieczorowym (piątek , sobota)
          • w trakcie nauki słuchacze odbywają praktyki zawodowe

Twoja nabyta kwalifikacja to :

MED.13. Świadczenie usług w zakresie terapii zajęciowej

W jakich instytucjach znajdziesz pracę po tym kierunku ?

Absolwenci kierunku mogą znaleźć zatrudnienie w szpitalach, zakładach opiekuńczo – leczniczych, ośrodkach i domach pomocy społecznej, niepublicznych ośrodkach opieki zdrowotnej, poradniach rehabilitacyjnych, w środowiskowych domach pomocy, zakładach opiekuńczo – wychowawczych, placówkach resocjalizacyjnych, oraz przedszkolach integracyjnych.

SZKOŁA PRZYJAZNA SŁUCHACZOM.