• Kierunki kształcenia

• Technik bezpieczeństwa i higieny pracy

• Oferta Edukacyjna na rok szkolny 2023/2024

Technik Bezpieczeństwa i Higieny Pracy – 1,5 roku ( 3 semestry )

Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym ( co drugi weekend przez dwa dni, piątek, sobota )

TECHNIK BHP przygotowuje i przekłada kierownikowi zakładu pracy analizy dotyczące bhp oraz propozycje usunięcia występujących zagrożeń , bada przyczyny wypadków w pracy i wnioskuje o ich usuniecie , prowadzi rejestr dokumentów dotyczących wypadków przy pracy i chorób zawodowych , wstrzymuje pracę maszyn i urządzeń w razie zagrożenia życia i zdrowia pracowników , odsuwa od pracy osoby dla których praca na określonym stanowisku jest zabroniona, prowadzi szkolenia wstępne nowo przyjętych pracowników.

PRZEDMIOTY – podstawy prawa pracy , techniczne bezpieczeństwo pracy , ergonomia w procesie pracy , zagrożenie w środowisku pracy , j. angielski zawodowy w bezpieczeństwie i higienie pracy , ocena ryzyka zawodowego , ustalanie przyczyn i okoliczności wypadków oraz chorób zawodowych , zarządzanie systemami bezpieczeństwa i higieny pracy.

Twoja nabyta kwalifikacja to :

• MS12 – zarządzenie bezpieczeństwie w środowisku pracy

W jakich instytucjach znajdziesz pracę po tym kierunku ?

• Pracownik BHP w każdym zakładzie pracy
            • Jako zawód uzupełniający