• Wycieczki, wyjazdy...

• Wycieczka do Słowińskiego i Wolińskiego Parku Narodowego

• 17 kwietnia 2012 r. w ramach "Aktywnej turystyki" społeczność uczniowska naszej szkoły wraz z nauczycielami udała się dwoma autokarami do Słowińskiego i Wolińskiego Parku Narodowego. Młodzież podziwiała atrakcje obu Parków Narodowych. Program wyjazdu uwzględniał zarówno cele dydaktyczne jak i typowe dla programu w-f.
            Naszym pierwszym celem było wejście na wzgórze polodowcowe, co okazało się sporym wyzwaniem dla uczniów, jednakże sam widok po dojściu na wierzchołek był nie do opisania. Uczniowie wraz z przewodnikiem udali się na spacer brzegiem jeziora Gardno. Podczas spaceru młodzież została zapoznana z historią powstawania jezior. Podczas wizyty w muzeum uczniowie byli zachwyceni salą multimedialną. Ekspozycja muzeum była podzielona na sześć działów: wydmy, plaża, jeziora, lasy, ochrona przyrody i archeologia. Wielkie zainteresowanie wzbudził widok "Muzeum wsi słowińskiej" zwanej Skansenem w Klukach. Mieliśmy możliwość zobaczyć na własne oczy jak wyglądała kultura Słowińców. Elementem kończącym naszą wycieczkę był spacer do wydm ruchomych i dojście pod latarnię morską, gdzie mieliśmy czas na zrobienie wspólnych fotografii oraz wymiane swsoich spostrzeżeń. Po całym dniu zwiedzania, pełni wrażeń i bogatsi w wiedzę wyruszyliśmy autokarem do Białogardu.