• Święto Konstytucji 3 Maja

• Dzisiejsze święto jest jednym z najważniejszych świąt państwowych Rzeczypospolitej Polskiej.

Obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej, czyli nadrzędnego aktu prawnego określającego zasady działania państwa oraz prawa i obowiązki obywateli.

• Europiknik

• W dniu dzisiejszym nasi uczniowie uczestniczyli w Europikniku zorganizowanym z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Nasza szkoła miała zaszczyt reprezentować Francję poprzez prezentację tradycyjnych potraw oraz quizów związanych z francuską kulturą i historią. Uczniowie aktywnie zaangażowali się w przygotowania, co przyczyniło się do udanej i pouczającej celebracji tego ważnego wydarzenia.

• WF na siłowni

• Uczniowie naszej szkoły kontynuują comiesięczne zajęcia lekcji wychowania fizycznego na siłowni w ramach tych zajęć odwiedzamy systematycznie siłownię fitness Extreme w Białogardzie.

• Sprzątanie Świata

• 22 kwietnia 2024 roku, tradycyjnie w Międzynarodowym Dniu Ziemi, rusza kolejna, 31. edycja Akcji Sprzątanie świata – Polska. Akcja została zainicjonowana w 1994 roku przez Mirę Stanisławską-Meysztowicz, założycielkę Fundacji Nasza Ziemia.

W wtorek 23 kwietnia wzięlismy udział w akcji "Sprzątanie Świata" z okazji "Dnia Ziemi".

Nasza szkoła co roku bierze czynny udział w tej akcji. Miejsce, które zostało nam przydzielone w tym roku, to teren zielony za "Domem pod Świerkiem" oraz ulica Pileckiego

• Wyjazd do Cordis

• Uczniowie szkoły podstawowej, klasy 4,5 i 6 po raz kolejny odwiedzili Centrum Nauki Cordis im. Rudolfa Virchowa w Świdwinie.

Tym razem pracownicy zapewnili nam atrakcje takie jak zadania logiczne i konstrukcyjne, które można było rozwiązywać w Majsterni - strefie samodzielnego eksperymentowania. Zadania miały rozbudzić dziecięcą ciekawość oraz inspirować do samodzielnego myślenia i współpracy z rówieśnikami.

Czas spędzony w CN CORDIS jak zawsze był owocny, a sam wyjazd okazał się bardzo potrzebny. Aktywny udział i żywe zainteresowanie uczniów pozwalają już dziś planować nam kolejne wycieczki do tego miejsca, które są zawsze wyczekiwane przez naszą młodzież.

• Lekcja biologii w klasie 2b LO

• Czy można się uczyć i jednoczenie dobrze się przy tym bawić??

Oczywiście!!

Na lekcji biologii uczniowie z klasy 2 LO B w kreatywny sposób podsumowali wiedzę z tkanek i układów ludzkich.

D.Z.

• Żonkile

• 19 kwietnia 2024 roku obchodziliśmy 81. rocznicę powstania w Getcie Warszawskim. Obchodom po raz dwunasty towarzyszy akcja społeczno-edukacyjna Żonkile. Tego dnia rozdawane są przypinki w postaci żółtego żonkila - to znak, że łączy nas pamięć o bohaterkach i bohaterach tego zrywu.

Nasza szkoła kolejny raz bierze udział w akcji Żonkile

• Targi Edukacyjne

• W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Tychowie. Nasza młodzież miała okazję do zaprezentowania bogatej oferty edukacyjnej naszej placówki.

Podczas targów, uczniowie z entuzjazmem dzielili się swoimi doświadczeniami i osiągnięciami, inspirując młodszych kolegów i koleżanki do aktywnego uczestnictwa w życiu szkolnym. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających, co jest dowodem na wysoką jakość kształcenia i zaangażowanie naszej społeczności szkolnej.

• Światowy Dzień Wody

• 22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Również i w tym roku nasza szkoła nawiązała współpracę z Polską Akcją Humanitarną (PAH) i aktywnie włączyła się w organizowaną akcję.

Uczniowie młodszych klas zgłębiali temat wody, dowiadując się wielu ciekawostek, np. czym jest wirtualna woda, ile wody potrzebujemy do produkcji rzeczy, które są w naszych pokojach oraz jak możemy oszczędzać wodę. Starsi uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne o tematyce wodnej, rozwiązywali wodne quizy oraz stworzyli plakaty i gazetki tematyczne, które można obejrzeć w holu szkoły oraz na lekcji chemii za pomocą doświadczeń mogli zaobserwować jak powstaje tecza z wody i migruje woda.

Działania podjęte tego dnia miały na celu uświadomić wszystkim, że woda jest największym darem i każdy z nas powinien ją chronić oraz nauczyć się we właściwy sposób ją wykorzystywać. Wraz z uczniami zachęcamy do dbania o zasoby wodne, bo BEZ WODY NIE MA Życia.