• Edukacja domowa

• Czy zastanawialiście się kiedyś, że nauka może być źródłem radości?

Wasze dziecko ma szansę odkrywać świat nauki bez presji ocen, stresujących sprawdzianów, klasówek, i nieuniknionego zgiełku szkolnego. Oferujemy edukację precyzyjnie dostosowaną do potrzeb Waszego dziecka oraz jego zdolności. Co więcej, nauka może mieć miejsce o dowolnej porze i w dowolnym miejscu – taka jest sztuka edukacji domowej z naszym udziałem. Nie obawiajcie się podjąć tego wyzwania!

• Edukacja domowa

• Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o edukacji domowej? Spokojnie, postaramy się w kilku słowach wyjaśnić, o co w niej chodzi!

W edukacji domowej rodzic pełni rolę nauczyciela dla swojego dziecka. To oznacza, że to właśnie rodzic jest odpowiedzialny za prowadzenie procesu edukacyjnego. Starsze dzieci i młodzież uczą się samodzielnie, co daje im większą niezależność w zdobywaniu wiedzy.

Warto podkreślić, że uczniowie zapisani są do konkretnej szkoły, ale nie uczestniczą w tradycyjnych lekcjach w szkolnych murach. Zamiast tego, nauka odbywa się w domu lub na zajęciach pozaszkolnych, gdzie dzieci i młodzież mogą spędzać czas w twórczy i kreatywny sposób.

Co więcej, raz w roku uczniowie zdają egzaminy z każdego przedmiotu, tak jak w tradycyjnej szkole, i otrzymują świadectwo szkolne. Ważne jest, żeby zaznaczyć, iż rodzic nie musi posiadać wykształcenia pedagogicznego, aby uczyć swoje dziecko w domu. Edukacja domowa jest otwarta dla wszystkich, którzy pragną większej swobody w edukacji oraz czasu na rozwijanie pasji i zainteresowań.

Niezwykła zaleta edukacji domowej polega na tym, że można do niej zapisać się w dowolnym momencie roku szkolnego. To oznacza, że nie trzeba czekać na tradycyjne terminy rekrutacji czy początek roku szkolnego - można rozpocząć naukę wtedy, kiedy to najlepiej pasuje.

Edukacja domowa stanowi alternatywę dla tradycyjnej szkoły i jest dostępna dla każdego ucznia w Polsce. Oferuje ona różnorodne możliwości i elastyczność, dając uczniom i rodzicom większą kontrolę nad procesem nauki.

Mamy nadzieję, że teraz już lepiej rozumiesz, czym jest edukacja domowa i jakie są jej korzyści. Jeśli jesteś zainteresowany/a, możesz zgłębić ten temat jeszcze bardziej i dowiedzieć się, czy to odpowiednia opcja dla Ciebie. Zapraszamy na spotkanie z dyrekcją . Na pierwsze spotkanie wypełnij potrzebne dokumenty – dostępne poniżej. Pamiętaj , że ostateczna decyzje o edukacji domowej podejmuje dyrektor szkoły.