Nie sposób wymienić wszystkich konkursów, zawodów, przeglądów, w jakich brali udział uczniowie Prywatnego Centrum Edukacyjnego „Szkoły Sukces”, ale niewątpliwie ostatnie miesiące obfitowały w różnorodne działania młodzieży, które potwierdzają tylko, że „Sukces”, jest kuźnią talentów. Świadczą o tym nagrody zdobywane w konkursach plastycznych, muzycznych, sportowych, sprawnościowych i innych, które wymagają kreatywnego myślenia, zapału, sumienności i precyzji.
„Cybernauci” to projekt szkoleniowy realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas, objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Rzecznika Praw Dziecka, finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Co więcej, to kolejny, już czwarty, ogólnopolski projekt, w którym Prywatne Centrum Edukacyjne „Szkoły Sukces” odniosły zwycięstwo. Na sukces ten, jak i poprzednie, niewątpliwie zapracowały panie Agnieszka Pierz-Skulimowska oraz Aleksandra Ryblewska, dzięki zaangażowaniu zarówno uczniów jak i rodziców, a także ogromnemu wsparciu pani dyrektor Alicji Wojciechowskiej.
W ramach projektu uczniowie „Szkół Sukces” wraz z koordynatorkami zorganizowali na terenie miasta Białogard grę miejską BEZPIECZNI W SIECI. Celem gry było zwrócenie uwagi na wszelkie niebezpieczeństwa w sieci i wskazanie bezpiecznych sposobów korzystania z Internetu. Drużyny miały za zadanie dotrzeć do wszystkich stacji, rozmieszczonych na terenie miasta wg wskazówek i tajemniczej mapy. Prawidłowe rozwiązanie zadań to punkty i elementy układanki-nieodzowne do ukończenia ostatniego zadania. Gra zakończyła się wspólnym grillem na terenie szkoły. Pełną atmosferę gry oddają zdjęcia i filmy.
Kreatywność zarówno uczniów jak i nauczycieli zaowocowała różnorodnymi inicjatywami podjętymi w ramach projektu, takimi jak:
Wszelkie opisy inicjatyw pojawiły się na stronach szkoły (Facebook, internetowa), a informacje o nich podawane były w lokalnych mediach.
Linki do wszystkich działań w ramach projektu można znaleźć na oficjalnej stronie CYBERNAUTÓW w zakładce DOBRE PRAKTYKI (https://cybernauci.edu.pl/prywatne-centrum-edukacyjne-szkoly-sukces-i-liceum-ogolnoksztalcace-w-bialogardzie/ ). Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, a także motywacja do kolejnych tego typu przedsięwzięć
Sukces „Szkół Sukces”.
Z ogromną przyjemnością pragniemy Państwa poinformować o kolejnym sukcesie w „Szkołach Sukces”.
Nauczyciel chemii i matematyki pan Kamil Bajcarz zdobył 3 miejsce w wojewódzkim etapie plebiscytu „Głosu Koszalińskiego” „ Nauczyciel na medal”. Pan Kamil wygrał eliminacje powiatowe w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. 3 miejsce w wojewódzkim finale jest potwierdzeniem sympatii uczniów, rodziców, koleżanek i kolegów, jaką cieszy się nauczyciel, a także wyrazem szacunku dla Jego pracy.
- To dla mnie ogromne wyróżnienie. Bardzo dziękuję za nominację , oraz za oddane na mnie głosy. Szczególnie dziękuję Dyrekcji, koleżankom i kolegom za wsparcie nie tylko psychiczne, ale także smsowe. – mówi Pan Kamil Bajcarz.
„Szkoły Sukces” są niewątpliwie miejscem, które wyzwala zarówno w uczniach jak i nauczycielach wszystko, co najlepsze. Tu każdy nauczyciel jest „Nauczycielem na medal”. Panu Kamilowi serdecznie gratulujemy sukcesu w „Sukcesie”, zaś wszystkim, którzy oddali głosy na Pana Kamila serdecznie dziękujemy.
Dnia 7 czerwca br. odbył sie bieg patrolowy pod nazwą "Wspólnie przeciwko przemocy i uzależnieniom". Rajd polegał na pokonaniu wyznaczonej trasy, która przebiegała przez nasze miasto. Na trasie rozmieszczone były punkty kontrolne, przy których nalezało wykonać okreslone zadania. Przy punkcie rozmieszczonym w Państwowej Sraży Pożarnej nasi adepci wykonali zadanie sprawnościowe z najlepszym czasem spośród wszytskich szkół!
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego kolejny rok z rzędu staneli na najwyższym stopniu podium, zajmując zaszczytne I miejsce. Serdecznie im gratulujemy!!!
Sukces rulezzzz
W sobotę 13 maja Białogardzki LOK zorganizował wielobój strzelecki, który odbył się w okolicach Zwinisławia. Zawody polegały na strzelaniu z broni pneumatycznej KBKS oraz marszobiegu ok. 3km. Oczywiście nas nie mogło tam zabraknąć, bo przeciez ktoś musiał stanąć na podium Naszej zdolnej młodzieży udało się zająć zaszczytne 3 miejsce i zakwalifikować do ogólnopolskiego turnieju, który odbędzie się 23-24 maja br. w Pleszewie.
Czekamy i trzymamy kciuki!!!
Pałac Prezydencki gościł najlepszych polskich wychowawców i wolontariuszy z całego kraju. Laureaci konkursów organizowanych w ramach programu społecznego "Szkoła bez przemocy" odebrali nagrody.
Konkurs na projekty wolontaryjne to inicjatywa zaadresowana przede wszystkim do uczniów. Szkoły opracowywały autorskie projekty działań wolontaryjnych i realizowały je od stycznia do kwietnia 2011. Spośród kilkuset zgłoszonych projektów wybranych zostało 46 najlepszych w Polsce w tym projekt naszych uczniów. Już pod koniec czerwca 100 uczniów, przedstawicieli zwycięskich kół wolontaryjnych w nagrodę weźmie udział w Letniej Szkole Liderów Wolontariatu w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą - letnim obozie wakacyjnym połączonym z warsztatami udoskonalającymi m.in. umiejętności zarządzania projektami.
Szturm na ogrodzieniecki zamek, nocna przeprawa pod wodą, wyścigi na pontonie, udzielenie pierwszej pomocy rannym towarzyszom. To tylko część konkurencji, w których zmagało się blisko 30 drużyn z całej Polski podczas VI Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym, organizowanego Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej, który odbyła się w dniach 5-7 kwietnia 2017 roku.
Celem turnieju było wyłonienie najlepszej klasy o profilu mundurowym w Polsce, a jego adresatami byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z klas profilowanych, m.in.: policyjnych, wojskowych, straży pożarnej i straży granicznej.
Turniej rozgrywał na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej na terenie miasta i gminy Łazy oraz gminy Ogrodzieniec. Zawodnicy podczas czternastu konkurencji musieli wykazać się sprawnością fizyczną, organizacyjną, zdolnością do pracy w zespole, a także konkretnymi umiejętnościami, takimi jak: wspinaczka, strzelectwo, ratownictwo medyczne, marszobieg na orientację, przeprawa przez rzekę oraz wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.
Uczniowie Sukcesu uplasowali się na 14 pozycji i byliśmy jedyna szkołą z północnej Polski, która wzięła udział w tak prestiżowym turnieju!!
Sejm Dzieci i Młodzieży organizowany jest przez Kancelarię Sejmu RP przy współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.
Obecnie Sejm Dzieci i Młodzieży to nie tylko posiedzenie 1 czerwca, ale również projekt edukacyjny, który zaczyna się już w połowie lutego. Zanim uczestnicy i uczestniczki projektu zasiedli w ławach poselskich, wykonali zadanie rekrutacyjne, którego temat brzmiał „Miejsca młodych - Jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież?”.
Celem projektu edukacyjnego, a tym samy rekrutacji do Sejmu Dzieci i Młodzieży, było zaangażowanie uczniów i uczennic w działania na rzecz swojej szkoły, swojego najbliższego otoczenia oraz zwiększenie wiedzy na temat dotyczący danej edycji Sejmu. W projekcie brały udział dwuosobowe zespoły uczennic i uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zespoły miały do wykonania zadanie rekrutacyjne, a następnie przedstawienie i umieszczenie relacji z jego przebiegu i wyniku na platformie konkursowej. Naszym uczniom: Klaudii Kalińskiej z klasy II gimnazjum oraz Marcinowi Kołpakowi z klasy II liceum udało się w tym roku spełnić kryteria oceniania i tym samym 1 czerwca 2015r. zasiąść w poselskich ławach w siedzibie Sejmu RP w Warszawie.
Przed posiedzeniem Sejmu w dniu 1 czerwca odbyło się spotkanie komisji sejmowej, która w trakcie obrad opracowała projekt uchwały sejmowej dotyczący tematu edycji. Nad projektem uchwały głosowali wszyscy posłowie i posłanki Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca, na posiedzeniu w sali plenarnej Sejmu.
Młody Obywatel to program, którego celem jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym uczestnicy mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu. Rok szkolny 2014/15 poświęcony został przestrzeni publicznej: młodzi ludzie badali swoją najbliższą okolicę, sprawdzali czy umożliwia bezpieczne i ciekawe spędzanie wolnego czasu oraz próbowali ją uatrakcyjnić poprzez kreatywne działania, w ramach jednego z trzech tematów:
Promując wiedzę można pomagać innym, zintegrować mieszkańców, zmienić swoją okolicę na lepsze, a do tego świetnie się bawić! Realizując własny projekt Młodzi Obywatele zyskali: doświadczenie, nowe znajomości, kompetencje przydatne w dorosłym życiu, a także niezapomniane wspomnienia ze szkoły :)
Sekretariat Szkoły
ul. Mickiewicza 24, 78-200 Białogard
tel./fax 94 312 41 69
e-mail: sekretariat@szkolaprywatna-bialogard.pl
Sekretariat Szkoły
Plac Zesłańców Sybiru 1, 78-400 Szczecinek
tel./fax 94 372 26 48
e-mail: sekretariat@szkolaprywatna-szczecinek.pl