• SUKCES W "SUKCESIE" NA SZCZEBLU OGÓLNOPOLSKIM

  Nie sposób wymienić wszystkich konkursów, zawodów, przeglądów, w jakich brali udział uczniowie Prywatnego Centrum Edukacyjnego „Szkoły Sukces”, ale niewątpliwie ostatnie miesiące obfitowały w różnorodne działania młodzieży, które potwierdzają tylko, że „Sukces”, jest kuźnią talentów. Świadczą o tym nagrody zdobywane w konkursach plastycznych, muzycznych, sportowych, sprawnościowych i innych, które wymagają kreatywnego myślenia, zapału, sumienności i precyzji.

  „Cybernauci” to projekt szkoleniowy realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas, objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Rzecznika Praw Dziecka, finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Co więcej, to kolejny, już czwarty, ogólnopolski projekt, w którym Prywatne Centrum Edukacyjne „Szkoły Sukces” odniosły zwycięstwo. Na sukces ten, jak i poprzednie, niewątpliwie zapracowały panie Agnieszka Pierz-Skulimowska oraz Aleksandra Ryblewska, dzięki zaangażowaniu zarówno uczniów jak i rodziców, a także ogromnemu wsparciu pani dyrektor Alicji Wojciechowskiej.

  W ramach projektu uczniowie „Szkół Sukces” wraz z koordynatorkami zorganizowali na terenie miasta Białogard grę miejską BEZPIECZNI W SIECI. Celem gry było zwrócenie uwagi na wszelkie niebezpieczeństwa  w sieci i wskazanie bezpiecznych sposobów korzystania z Internetu. Drużyny miały za zadanie dotrzeć do wszystkich stacji, rozmieszczonych na terenie miasta wg wskazówek i tajemniczej mapy. Prawidłowe rozwiązanie zadań to punkty i elementy układanki-nieodzowne do ukończenia ostatniego zadania. Gra zakończyła się wspólnym grillem na terenie szkoły. Pełną atmosferę gry oddają  zdjęcia i filmy.

  Kreatywność zarówno uczniów jak i nauczycieli zaowocowała różnorodnymi inicjatywami podjętymi w ramach projektu, takimi jak:

  • współpraca z policją i spotkanie z ekspertką - prawne aspekty bezpieczeństwa w sieci.
  • „Niebezpieczeństwo wirtualne czy realne? O zagrożeniach w cyfrowym świecie”-spotkanie z dyrektorem Białogardzkiej Biblioteki Publicznej. Dlaczego warto chronić dane osobowe, poznanie 20 najważniejszych zagrożeń internetowych. W trakcie dyskusji uczestnicy obejrzeli 2 filmy nt. działalności hakerów.
  • Pokaz mody CYBERPRZEMOC. Uczennica klasy trzeciej liceum przygotowała stroje z części komputerowych pozyskanych od rodziców. W rolę modeli wcielili się uczniowie. Zwieńczeniem pokazu była sesja zdjęciowa, wykonana przez nauczyciela informatyki.
  • Warsztaty z pedagogami. Podsumowaniem były hasła związane z bezpieczeństwem w sieci.
  • Konkurs na plakat „Bezpieczeństwo w sieci”. Wykonane plakaty wspólnie zalaminowano i wywieszono na szkolnych korytarzach. Uczniowie w drodze głosowania wybrali najlepsze prace.
  • Konkurs komiksów. Zainspirowani komiksami Cybernautów, stworzyliśmy swoje. Najlepsze prace wywiesiliśmy na szkolnych korytarzach.
  • Lekcje/godziny wychowawcze oparte na materiałach ze str. Cybernautów. Lekcje przyporządkowano do poszczególnych nauczycieli „przedmiotowców” (matematyka, informatyka, pp) i wychowawców klas.

  Wszelkie opisy inicjatyw pojawiły się na stronach szkoły (Facebook, internetowa), a informacje o nich podawane były w lokalnych mediach.

  Linki do wszystkich działań w ramach projektu można znaleźć na oficjalnej stronie CYBERNAUTÓW w zakładce DOBRE PRAKTYKI (https://cybernauci.edu.pl/prywatne-centrum-edukacyjne-szkoly-sukces-i-liceum-ogolnoksztalcace-w-bialogardzie/ ). Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, a także motywacja do kolejnych tego typu przedsięwzięć

   
  09.02.2018 09:21 | więcej »
 • NAUCZYCIEL NA MEDAL

  Sukces „Szkół Sukces”.

  Z ogromną przyjemnością pragniemy Państwa poinformować o kolejnym sukcesie w „Szkołach Sukces”.

  Nauczyciel chemii i matematyki pan Kamil Bajcarz zdobył 3 miejsce w wojewódzkim etapie plebiscytu „Głosu Koszalińskiego” „ Nauczyciel na medal”. Pan Kamil wygrał eliminacje powiatowe w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. 3 miejsce w wojewódzkim finale jest potwierdzeniem sympatii uczniów, rodziców, koleżanek i kolegów, jaką cieszy się nauczyciel, a także wyrazem szacunku dla Jego pracy.

  - To dla mnie ogromne wyróżnienie. Bardzo dziękuję za nominację , oraz za oddane na mnie głosy. Szczególnie dziękuję Dyrekcji, koleżankom i kolegom za wsparcie nie tylko psychiczne, ale także smsowe. – mówi Pan Kamil Bajcarz.

  „Szkoły Sukces” są niewątpliwie miejscem, które wyzwala zarówno w uczniach jak i nauczycielach wszystko, co najlepsze. Tu każdy nauczyciel jest „Nauczycielem na medal”. Panu Kamilowi serdecznie gratulujemy sukcesu w „Sukcesie”, zaś wszystkim, którzy oddali głosy na Pana Kamila serdecznie dziękujemy.

  09.02.2018 09:16 | więcej »
 • II MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ!!!
  10-12 października 2017 roku, uczniowie naszego liceum i gimnazjum wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców i Dziewcząt. Zawody rozegrane zostały w Karlinie na boiskcach trawiastych oraz w Hali Widowiskowej "Homanit". Nasze dziewczęta okazały się lepsze od chłopaków zarówno w licealiadzie jak i w mistrzostwach młodzieży szkolnej (gimnazjum + 7 klasa podstawowa). Dziewczęta z liceum po wyrównanym finale i braku szczęscia przegrały bój o 1 miejsce 4:3 z uczennicami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białogardzie. Droga do finału usłana była samymi zwycięstwami w ich wykonaniu. Pokonały one gospodarzynie turnieju i zarazem obrończynie tytułu, zespół z Karlina 2:0. Następnie awans do finału przypięczętowały zwycięstwem 3:1 z druzyna z Tychowa. Drugie miejsce zajęły również uczennice naszego gimnazjum i szkoły podstawowej. Po jednym remisie, porażce i jednym zwycięstwie uplasowały sie ostatecznie na drugim miejscu! yessurprise  Skład drużyny licealnej: Klaudia Słowińska, Klaudia Skoczylas, Klaudia Kukieła, Wiktoria Zjawiona, Maja Klotz, Wiktoria Szrajner, Katarzyna Krzepicka oraz Martyna Maksalon.  Skład drużyny gimnazjalnej i podstawówki: Sandra Mazurkiewicz, Weronika Głuszcz, Kinga Olszak, Natalia Hynek, Wanessa Winter, Julia Zielińska, Natalia Homza, Paulina Wyrwicz, Izabela Sabat.  Serdecznie im gratulujemy i czekamy na więcej...!!!
  09.02.2018 09:17 | więcej »
 • KOLEJNE ZWYCIĘSTWO W BIEGU PATROLOWYM!

  Dnia 7 czerwca br. odbył sie bieg patrolowy pod nazwą "Wspólnie przeciwko przemocy i uzależnieniom". Rajd polegał na pokonaniu wyznaczonej trasy, która przebiegała przez nasze miasto. Na trasie rozmieszczone były punkty kontrolne, przy których nalezało wykonać okreslone zadania. Przy punkcie rozmieszczonym w Państwowej Sraży Pożarnej nasi adepci wykonali zadanie sprawnościowe z najlepszym czasem spośród wszytskich szkół!  

  Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego kolejny rok z rzędu staneli na najwyższym stopniu podium, zajmując zaszczytne I miejsce. Serdecznie im gratulujemy!!! smiley

  Sukces rulezzzz yes

  09.02.2018 09:17 | więcej »
 • WIELOBÓJ STRZELECKI

  W sobotę 13 maja Białogardzki LOK zorganizował wielobój strzelecki, który odbył się w okolicach Zwinisławia. Zawody polegały na strzelaniu z broni pneumatycznej KBKS oraz marszobiegu ok. 3km. Oczywiście nas nie mogło tam zabraknąć, bo przeciez ktoś musiał stanąć na podium cheeky Naszej zdolnej młodzieży udało się zająć zaszczytne 3 miejsce i zakwalifikować do ogólnopolskiego turnieju, który odbędzie się 23-24 maja br. w Pleszewie.

  Czekamy i trzymamy kciuki!!!

  09.02.2018 09:19 | więcej »
 • Osobowość Roku 2016
  Dyrektor i założycielka  Prywatnego Centrum Edukacyjnego  ,,Szkoły Sukces’’ w Białogardzie – pani Alicja Wojciechowska  wzięła udział w Plebiscycie organizowanym przez Głos Koszaliński ,,Człowiek i Osobowość roku 2016’’ i zajęła trzecie miejsce w kategorii Osobowość roku 2016. Placówka obchodziła niedawno 15-lecie istnienia. Wojciechowska znana jest z filantropii, wspiera wiele akcji charytatywnych, dochód z ostatniego balu charytatywnego zasilił Fundację Ewy Błaszczyk Akogo? i klinikę Budzik
  09.02.2018 09:19 | więcej »
 • Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczniów SUKCESU!
  28 listopada 2016 r. 72 uczniów z powiatów: m. Koszalin, koszalińskiego, szczecineckiego, białogardzkiego, kołobrzeskiego, świdwińskiego, drawskiego, sławieńskiego oraz miasta Wałcz odebrało dyplomy za przyznane im stypendia Prezesa Rady Ministrów.
  Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół średnich. Może je otrzymać jeden - najlepszy uczeń w danej szkole, który uzyskał najwyższą średnią ocen i promocję z wyróżnieniem albo uczeń o wybitnych, wyraźnie ukierunkowanych uzdolnieniach, poświadczonych ocenami celującymi w jakiejś dziedzinie wiedzy i mający, co najmniej dobre oceny z pozostałych przedmiotów.
  Stypendium te otrzymali m.in. uczniowie naszej szkoły. A są to: Jakub Makowski i Kamila Wilczyńska. Serdecznie im gratulujemy. A naszą młodzież zachęcamy do ambitnej nauki, bo jak widać wiedza jest czasami nagradzana,ale nie o nagrody tu chodzi, ale o to byśmy potrafili tę wiedzę wykorzystać w naszym życiu. Dlatego życzymy wszytskim naszym podopiecznym siły i wytrwałośći w dążeniu do swoich celów.
  09.02.2018 09:18 | więcej »
 • Wolontariusze "Sukcesu" wśród najlepszych w Polsce

  Pałac Prezydencki gościł najlepszych polskich wychowawców i wolontariuszy z całego kraju. Laureaci konkursów organizowanych w ramach programu społecznego "Szkoła bez przemocy" odebrali nagrody.

  Konkurs na projekty wolontaryjne to inicjatywa zaadresowana przede wszystkim do uczniów. Szkoły opracowywały autorskie projekty działań wolontaryjnych i realizowały je od stycznia do kwietnia 2011. Spośród kilkuset zgłoszonych projektów wybranych zostało 46 najlepszych w Polsce w tym projekt naszych uczniów. Już pod koniec czerwca 100 uczniów, przedstawicieli zwycięskich kół wolontaryjnych w nagrodę weźmie udział w Letniej Szkole Liderów Wolontariatu w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą - letnim obozie wakacyjnym połączonym z warsztatami udoskonalającymi m.in. umiejętności zarządzania projektami.

   

  09.02.2018 09:18 | więcej »
 • Uczniowie SUKCESU w Sejmie Dzieci i Młodziezy!!!
  To już oficjalne! Aż dwa zespoły z naszego liceum dostały się do Sejmu Dzieci i Młodzieży. Oba projekty zostały wysoko ocenione i docenione przez jurorów.
  Mlodzież: Katarzyna Krzepicka i Dawid Jurczak oraz Dominika Kłódka i Adriana Chrzanowska pracowała pod czujnym okiem opiekunek: Agnieszki Pierz-Skulimowskiej i Aleksandry Ryblewskiej.
  Gratulujemy! 
  22.01.2018 16:04 | więcej »
 • SUKCES na Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych

  Szturm na ogrodzieniecki zamek, nocna przeprawa pod wodą, wyścigi na pontonie, udzielenie pierwszej pomocy rannym towarzyszom. To tylko część konkurencji, w których zmagało się blisko 30 drużyn z całej Polski podczas VI Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym, organizowanego Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej, który odbyła się w dniach 5-7 kwietnia 2017 roku. 

  Celem turnieju było wyłonienie najlepszej klasy o profilu mundurowym w Polsce, a jego adresatami byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z klas profilowanych, m.in.: policyjnych, wojskowych, straży pożarnej i straży granicznej.

  Turniej rozgrywał na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej na terenie miasta i gminy Łazy oraz gminy Ogrodzieniec. Zawodnicy podczas czternastu konkurencji musieli wykazać się sprawnością fizyczną, organizacyjną, zdolnością do pracy w zespole, a także konkretnymi umiejętnościami, takimi jak: wspinaczka, strzelectwo, ratownictwo medyczne, marszobieg na orientację, przeprawa przez rzekę oraz wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

  Uczniowie Sukcesu uplasowali się na 14 pozycji i byliśmy jedyna szkołą z północnej Polski, która wzięła udział w tak prestiżowym turnieju!! 

  09.02.2018 09:18 | więcej »
 • Zwycięstwo Sukcesu w biegu patrolowym!!
  3 czerwca 2016r. na Stadionie Miejskim w Białogardzie została zorganizowana impreza plenerowa „Wspólnie przeciw przemocy i uzależnieniom”. W rajdzie tym udział wzięły wszystkie szkoły z Białogardu, w tym uczniowie z naszego gimnazjum i liceum. PCE „Szkoły Sukces” okazały się bezkonkurencyjne w tym roku i wygrały w obu kategoriach wiekowych.
  22.01.2018 16:07 | więcej » • 22.01.2018 16:08 | więcej »
 • Sejm Dzieci i Młodzieży organizowany jest przez Kancelarię Sejmu RP przy współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

  Sejm Dzieci i Młodzieży organizowany jest przez Kancelarię Sejmu RP przy współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.
  Obecnie Sejm Dzieci i Młodzieży to nie tylko posiedzenie 1 czerwca, ale również projekt edukacyjny, który zaczyna się już w połowie lutego. Zanim uczestnicy i uczestniczki projektu zasiedli w ławach poselskich, wykonali zadanie rekrutacyjne, którego temat brzmiał „Miejsca młodych - Jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież?”.
  Celem projektu edukacyjnego, a tym samy rekrutacji do Sejmu Dzieci i Młodzieży, było zaangażowanie uczniów i uczennic w działania na rzecz swojej szkoły, swojego najbliższego otoczenia oraz zwiększenie wiedzy na temat dotyczący danej edycji Sejmu. W projekcie brały udział dwuosobowe zespoły uczennic i uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zespoły miały do wykonania zadanie rekrutacyjne, a następnie przedstawienie i umieszczenie relacji z jego przebiegu i wyniku na platformie konkursowej. Naszym uczniom: Klaudii Kalińskiej z klasy II gimnazjum oraz Marcinowi Kołpakowi z klasy II liceum udało się w tym roku spełnić kryteria oceniania i tym samym 1 czerwca 2015r. zasiąść w poselskich ławach w siedzibie Sejmu RP w Warszawie.
  Przed posiedzeniem Sejmu w dniu 1 czerwca odbyło się spotkanie komisji sejmowej, która w trakcie obrad opracowała projekt uchwały sejmowej dotyczący tematu edycji. Nad projektem uchwały głosowali wszyscy posłowie i posłanki Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca, na posiedzeniu w sali plenarnej Sejmu.


   
  22.01.2018 16:09 | więcej »
 • Młody obywatel

  Młody Obywatel to program, którego celem jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym uczestnicy mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu. Rok szkolny 2014/15 poświęcony został przestrzeni publicznej: młodzi ludzie badali swoją najbliższą okolicę, sprawdzali czy umożliwia bezpieczne i ciekawe spędzanie wolnego czasu oraz próbowali ją uatrakcyjnić poprzez kreatywne działania, w ramach jednego z trzech tematów:

  • Rozegraj okolicę (organizowanie gier miejskich); 
  • Z(a)maluj na lokalnie (sztuka ulicy);
  • Lokalni architekci (diagnozowanie najbliższej okolicy).

  Promując wiedzę można pomagać innym, zintegrować mieszkańców, zmienić swoją okolicę na lepsze, a do tego świetnie się bawić! Realizując własny projekt Młodzi Obywatele zyskali: doświadczenie, nowe znajomości, kompetencje przydatne w dorosłym życiu, a także niezapomniane wspomnienia ze szkoły :)

  22.01.2018 16:13 | więcej »
 • Szkoła z klasą
  Szkoła z Klasą to program, dzięki któremu dużo się nauczyliśmy. Przez czas trwania programu staraliśmy się, żeby szkoła była miejscem ciekawej i mądrej edukacji, żeby uczniowie chcieli i lubili się uczyć, a nauczyciele chcieli i lubili uczyć. Żeby szkoła była żywą społecznością współpracujących ze sobą nauczycieli, uczniów i rodziców. Żeby nie była nudna i smutna. Żeby w uczniach widziała ludzi.  

   Szkoła z Klasą 2.0 to kompleksowy program wsparcia całej szkoły: dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów, skierowany do placówek wszystkich poziomów edukacyjnych z całej Polski. Nauczycielom proponuje ciekawe i skuteczne metody nauczania, a dyrektorów wspiera w niełatwym procesie wprowadzania zmian. W gimnazjum aktywnymi „działaczami” programu byli p. Aniela Politowska-Pogorzelska – nauczyciel j. polskiego oraz przedmiotów artystycznych, p. Aleksandra Rutecka-Kosińska – nauczyciel matematyki oraz p. Marcin Kędzierski – nauczyciel wychowania fizycznego. W liceum aktywnych było również troje nauczycieli: wyżej wspomniany nauczyciel wychowania fizycznego i matematyki, a także nauczyciel języka angielskiego p. Kamila Mosicka. Wszystkie relacjonowane przez nauczycieli działania były sprawdzane i oceniane przez moderatorów.  W roku szkolnym 2014/2015 możemy pochwalić się otrzymaniem „Dobrych Praktyk” przez dwoje nauczycieli: p. Anielę Politowską-Pogorzelską oraz p. Marcina Kędzierskiego. Oznaka „Dobrych Praktyk” to uznanie lekcji za godne polecenia i wykorzystania, otrzymują ją tylko takie lekcje, które robią szczególne wrażenie na uczniach i są źródłem inspiracji dla nauczycieli.
  W programie aktywnie uczestniczył również dyrektor szkoły p. Alicja Wojciechowska, oraz koordynator, który czuwał nad całością. Wszyscy uczestnicy programu ukończyli swoje zadania, dzięki czemu zebrali bogate doświadczenia, wypracowali bogate metody i narzędzia prowadzenia lekcji.

   
  22.01.2018 16:13 | więcej »
 • WF z klasą
  WF z Klasą to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Działania  finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej. 

  Zdecydowaliśmy się dołączyć do tego programu, ponieważ jesteśmy świadomi, iż spada poziom aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Jesteśmy przekonani, że lekcje WF-u prowadzone w mądry i nowoczesny sposób są szansą na odwrócenie tego niebezpiecznego trendu. Kształtowanie w uczniach nawyku regularnego uprawiania sportu jest tak samo ważnym zadaniem szkoły, jak uczenie samodzielnego myślenia. Jeśli lekcje WF-u są monotonne lub wiążą się z nadmiernym stresem, biciem rekordów i ciągłą rywalizacją, mogą na całe życie zniechęcić do aktywności ruchowej.
  Program WF z Klasą wspiera nauczycieli w rozwijaniu kultury fizycznej uczniów i przyczynia się do wypracowania pomysłów na nowoczesne i ciekawe lekcje. Zajęcia – tak obowiązkowe, jak i dodatkowe - mogą być bardziej zróżnicowane i bliższe oczekiwaniom młodych ludzi. Wychowanie fizyczne to przecież nie tylko gry zespołowe, ale także taniec, aerobik, wschodnie sztuki walki, joga, turystyka rowerowa i piesza. Nasz program ma pokazać, że ze sportu w szkole każdy może czerpać przyjemność. Zadania do zrealizowania (Sporowy Okrągły Stół - SOS, LAS- Lokalna Akcja Sportowa oraz dwa zadania , które otrzymaliśmy do wyboru) opisywane były na platformie programu przez nauczyciela wychowania fizycznego p. Marcina Kędzierskiego oraz nauczyciela wspomagającego p. Aleksandrę Ryblewską.
  WF z Klasą istnieje od września 2013 r. W roku szkolnym 2014/2015 realizowaliśmy II edycję programu, w której uczestniczyło 1450 szkół z całej Polski, blisko 5,5 tys. nauczycieli i 220 000 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. 

   
  22.01.2018 16:14 | więcej »

Kontakt do szkół w Białogardzie

Sekretariat Szkoły

ul. Mickiewicza 24, 78-200 Białogard

tel./fax 94 312 41 69

e-mail: sekretariat@szkolaprywatna-bialogard.pl

Kontakt do szkół w Szczecinku

Sekretariat Szkoły

Plac Zesłańców Sybiru 1, 78-400 Szczecinek

tel./fax 94 372 26 48

e-mail: sekretariat@szkolaprywatna-szczecinek.pl