• DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

• Obchody Europejskiego Dnia Języków na dobre wpisały się już w kalendarz imprez w naszej szkole.

Dnia 12.10.2020r. odbyły się w naszej szkole zajęcia poświęcone obchodom Dnia Języków Obcych. W ramach przygotowań do Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie wszystkich klas przygotowali plakaty prezentujące kraje i obowiązujące w nich języki. Młodzież wykazała się ogromną kreatywnością i talentem. Gratulacje!!! Z okazji Dnia Języków Obcych uczniowie wszystkich klas wzięli udział w przygotowanych przez nauczycieli języków obcych quizach. Pierwszy quiz sprawdzał ogólną wiedzę uczniów na temat języków obcych. Drugi quiz sprawdzał znajomość utworów muzycznych charakterystycznych dla danego języka obcego.

Po przeprowadzeniu quizów nauczyciele wyłonili zwycięzców, którym wręczyli nagrody. Nagrody otrzymali:

Klasa 5 i 6 – Jakub Lambarski za quiz wiedzy o językach, Robert Leśniewski za quiz muzyczny

Klasa 7a i 8a- Alan Dąbrowski za quiz wiedzy o językach i Michał Szłyk za quiz muzyczny

Klasa 7b i 8b- Dominik Skrzyszewski za quiz wiedzy o językach i Wiktor Strycharski za quiz muzyczny

Klasa 1 branżowa- Sandra Majewska za quiz wiedzy o językach i Dominik Chyćko za quiz muzyczny

Klasa 2a i 2b branżowa- Tomasz Lisek za quiz wiedzy o językach i Damian Rojewski za quiz muzyczny

Klasa 3 branżowa- Emilia Klimas za quiz wiedzy o językach i quiz muzyczny

Klasa 1a LO- Adrian Szczepaniak za quiz wiedzy o językach i Dawid Kołodziejski za quiz językowy

Klasa 1b LO- Gabriela Gigoń za quiz wiedzy o językach i Kornelia Ristau za quiz muzyczny

Klasa 2a LO- Kacper Radecki za oba quizy

Klasa 2b LO- Wanessa Kemprowska za quiz wiedzy o językach i Paweł Wojdyła za quiz muzyczny

Klasa 3a LO- Patryk Sarniak za oba quizy

Klasa 3b LO- Wiktoria Zołotar za quiz wiedzy o językach i Gracjan Bielewicz za quiz muzyczny

Wszystkim zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy!

To, co działo się w szkole podczas Europejskiego Dnia Języków Obcych, pozostanie w pamięci uczestników do następnych obchodów tego dnia, na które już czekamy.

• [*][*][*]

• Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Waldemara Serafina, przedsiębiorcy, wieloletniego działacza sportowego i prezesa klubu Oldboje Iskra Białogard oraz osobę, która przycziła się do powstania budynku naszej szkoły. Pan Waldemar zawsze służył nam pomocą. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy najgłębszego współczucia.