• ZAJĘCIA KLAS OPW W JEDNOSTCE W KOSZALINIE

• Wczoraj odbyły się zajęcia klas Oddziału Przygotowania Wojskowego w 8 Koszalińskim Pułku Przeciwlotniczym. Uczniowie realizowali program szkolenia Ministerstwa Obrony Narodowej. Wykonywali zagadnienia tj.:
              - budowa, dane taktyczne, rozkładanie i składanie kbAKM,
              - rzut granatem F1IRG42 na odległość,
              - przyjmowanie postawy strzeleckiej leżąc,
              - strzelanie z KBKAK na trenażerze CYKLOP.
              Po skończonym skoleniu uczniowie zwiedzili filię muzeum Sił Powietrznych w Demblinie.
              Kolejne zajęcia odbędą się 5 kwietnia br., również w Koszalinie

• RAJD PIESZY "W POSZUKIWANIU WIOSNY"

• Nieprzerwanie od kilku lat, dnia 21 marca, wyruszamy w plener w poszukiwaniu pierwszych oznak Wiosny. Tym razem naszym celem wędrówki było schronisko dla zwierząt SOS pod Klępinem Białogardzkim. Oczywiście nie zawitaliśmy tam z pustymi rękami. Wcześniej w naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy w tym celu. Podczas wizyty właściciel schroniska ugościł nas ogniskiem, przy którym zjedliśmy ciepły posiłek i mogliśmy naładować baterię do drogi powrotnej, która wiodła nas lasami i polami :). Wszyscy uczniowie zaangażowali sie, także z wyprowadzeniem piesków na spacer :). Organizacją rajdu zajęli się nauczyciele: Pani Dominika Stabach-Samorowska oraz Pan Marcin Kędzierski.

• PODSUMOWANIE I SEMESTRU

• Wczoraj odbył się apel podsumowujący pierwszy semestr, podczas którego wręczone zostały wyróżnienia i nagrody m.in.: za najwyższą frekwencję, najwyższą średnią oraz za udział w akcjach i konkursach, które odbywały się przez cały semestr pod okiem naszych nauczycieli.

Najlepszą frekwencję w I semestrze uzyskały klasy:

Szkoła Podstawowa – klasa 4a oraz 5a

LO – klasa 1a

Szkoła Branżowa – klasa 3br

Najlepszą frekwencję indywidualną uzyskali uczniowie:

SP – Filip Płocki 100 %

LO – Klaudia Płocka 97,4 %

BR – Michał Szłyk

Uczniowie z najwyższą średnią ocen:

SP – Julia Litewka

LO – Alan Wajs

BR – Sandra Majewska

Jeżeli chodzi o konkursy i akcje, to u nas zawsze się coś dzieje. Ten semestr był bardzo intensywny, a to nie koniec. Od września nasza szkoła brała udział w takich akcjach jak:

KARTKA Z KALENDARZA” – uczniowie wykonali ilustrację do kalendarza na rok 2022 r.

BIEG SZLAKIEM GRYFA” – akcja charytatywna (pomoc przy organizacji zawodów)

POMOC DLA UKRAINY” – zbiórka niezbędnych rzeczy

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY NA RZECZ KACPRA SARNIAKA”

SZLACHETNA PACZKA”

Oprócz tego nasi zdolni uczniowie brali udział w konkursach tj:

KONKURS WIEDZY O HIV I AIDS”

GEOPLANETA”

KONKURS HISTORYCZNY KRĄG”

KONKURS O BACZYŃSKIM”

Gratulujemy wszystkim uczniom wysokich wyników w nauce, wygranych w konkursach oraz jesteśmy pełni podziwu ich zaangażowanie we wszystkiego typu akcje. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że wartości które przekazujemy naszym uczniom, mają oddźwięk na środowisko, które ich otacza.

DZIAŁAMY DALEJ!

• DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN

• 9 marca świętowaliśmy w Naszej Szkole Dzień Kobiet a zarazem Dzień Mężczyzn i w tym celu nasi uczniowie zorganizowali apel z programem artystycznym pt.” Dzień Kobiet na wesoło-pokaz mody”. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z Marianówka oraz ze Szkoły Sukces przebrani za modelki, reprezentujący najnowsze trendy w modzie. Udział w pokazie wziął sam Dyrektor Szkoły p.Dariusz Niewiński przebrany za modelkę w stroju nowoczesnej nauczycielki. Nad całością czuwały Pani Jolanta Czelewicz i Pani Magdalena Michalska.

Wszystkim Paniom, Dziewczętom, Panom i Chłopcom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich świąt.

• DZIEŃ OSADNIKA

• 4 marca obchodziliśmy 77. rocznicę osadnictwa polskiego w Białogardzie. Uroczystości jak co roku odbyły się pod pomnikiem Orła Białego. Wspólnie oddaliśmy hołd tym, ktorzy przed laty w powojennej rzeczywistości musieli zacząć wszystko od nowa.

Jest to święto naszej małej ojczyzny, a zarazem dzień refleksji nad teraźniejszością.

• POMAGAMY!

• Nasza akcja nabiera rozpędu. Dziękujemy wszystkim darczyńcom - rodzicom, uczniom, kadrze pedagogicznej, pracownikom administracyjnym. Nie sposób wymienić każdego z osobna. Dziękujemy też za każde miłe słowa, przychylność i dobre serca

Na wszelkie dary czekamy do końca tygodnia. Dobro wraca

• MUREM ZA UKRAINĄ!

• Jesteśmy solidarni ! Jednocześnie zachęcamy do zaangażowania w zbiórkę, którą organizują panie pedagog wraz z pania Agnieszką Pierz -Skulimowską

• AKCJA "SPÓJNIK"

• Nasza szkoła przyłącza się do akcji zainicjowanej przez Stowarzyszenie Spójnik

Serdecznie zapraszamy do przynoszenia darów.

Dobro wraca!

Edit. Po rozmowie z przedstawicielką Stowarzyszenia Spójnik do listy potrzebnych rzeczy dopisujemy latarki z bateriami.