• Rajd pieszy - "Dzień Wiosny"

• Wczoraj tradycyjnie w pierwszy dzień wiosny udaliśmy się w teren w poszukiwaniu jej pierwszych oznak. Nasza wędrówka prowadziła przez stadion i pola, aż do samej Góry Klępińskiej, gdzie naszym celem była wizyta w schronisku dla zwierząt SOS w Klępinie Białogardzkim. Każdy z uczestników dostarczył od siebie karmę dla przebywających tam piesków. Jest to już kolejna nasza wizyta w tym miejscu. Gospodarze schroniska jak zwykle ugościli nas ogniskiem, a uczniowie mogli wyprowadzić psiaki na spacer. Wróciliśmy zmęczeni, ale było warto, bo w drodze powrotnej towarzyszyło nam słońce, a przy okazji zrobiliśmy dobry uczynek :)

Organizator: Marcin Kędzierski

• Słodkie podsumowanie pierwszego semestru

• 20.03.2023 r. odbył się apel podsumowujący pierwszy semestr, podczas którego wręczone zostały wyróżnienia i nagrody m.in. :

za najwyższą frekwencję, najwyższą średnią oraz za udział w konkursach, które odbywały się w pierwszym semestrze pod okiem naszych nauczycieli.

Najlepszą frekwencję w I semestrze uzyskały klasy:

Szkoła Podstawowa – klasa 4a oraz 5a

Szkoła Branżowa – klasa 1br

Najlepszą średnią uzyskali uczniowie:

SP – Filip Płocki 4.67 %

SP – Zuzanna Kalitkiewicz 4.58%

BR – Michał Gnaś 4.56%

LO - Agata Stolarek 4.40 %

LO - Alan Wajs 4.38%

Jeżeli chodzi o konkursy i akcje, to u nas zawsze się coś dzieje. Ten semestr był bardzo intensywny, a to nie koniec. Od września nasza szkoła brała udział w takich konkursach jak :

„KARTKA WALENTYNKOWA” – uczniowie wykonali ilustracje

„WALENTYNKOWY KONKURS POETYCKI ”

Oprócz tego nasi zdolni uczniowie brali udział w konkursie przedmiotowym z Języka Niemieckiego

Gratulujemy wszystkim uczniom wysokich wyników w nauce, wygranych w konkursach oraz jesteśmy pełni podziwu w ich zaangażowanie we wszystkiego typu akcje. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że wartości które przekazujemy naszym uczniom, mają oddźwięk na środowisko, które ich otacza.

DZIAŁAMY DALEJ!

• Konkurs z języka niemieckiego rozstrzygnięty!

• 01.02.2023 r. odbył się Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego dla szkół ponadpodstawowych zorganizowany przez p. Małgorzatę Skoroszewską-Szczęśniak. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i udowodnili, że warto uczyć się języków obcych.

Laureatami konkursu zostali:

Olaf Jurkiewicz – kl. I A LO – I miejsce

Sandra Krzystoszek – kl. III A LO – II miejsce

Weronika Sałamacha – kl. I B LO – III miejsce

Wielkie gratulacje!

• Świat w googlach VR

• Podczas lekcji opiekuńczo-wychowawczej uczniowie z Ukrainy zostali zapoznani z użyciem googli VR . Dzieci były zachwycone tymi zajęciami.

• Zajęcia OPW w terenie

• Kadeci naszej szkoły ćwiczyli : składanie broni na czas
              strzelanie do tarczy na odległość

układ musztry

odbyły się zawody drużynowe

oraz zawody indywidualne na czas

Tradycją już jest końcowe ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.

Pogoda nie straszna naszym Kadetom

Zajęcia poprowadzili żołnierze z 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego.

• Góra grosza

• AKCJA zbiórki "GÓRA GROSZA" w naszej szkole dobiegła końca .1 marca 2023 uczniowie klasy branzowej i liceum liczyli zebrane grosze do puszek Liczymy,liczymy.........

Zebrane środki zostaną przeznaczone na organizację pomocy psychologicznej, rzeczowej oraz specjalistycznej opieki dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski .

• Zajęcia praktyczne klas OPW

• Kadeci naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w zajęciach praktycznych klas mundurowych. Szkolenie praktyczne poprowadzili żołnierze z 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego.

Szkolenie obejmowało trening musztry oraz utrwalanie wiedzy z zakresu budowy broni.

• Kobiety, kobiety.... któż je zrozumie?
              Na pewno pojmie tylko ten, co kochać je umie .

Więc Wam kochane kobiety , życzymy szczęścia i radości, mało smutku i dużo miłości dla całego świata.

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!

Życzy Samorząd Uczniowski.

• Lekcja historii w plenerze

• Plenerowa lekcja historii i teraźniejszości na terenie Młodzieżowego Domu Kultury w Białogardzie

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w oficjalnej inauguracji wystawy pn. "ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - podziemie niepodległościowe 1944-1963".

• 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

• 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.
              Opiekun pocztów sztandarowych: Marcin Kędzierski