• FERIE ZIMOWE

• Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie ferii zimowych w dniu 11 stycznia 2024 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie edukacyjno-profilaktyczne pt.: „Bezpieczne ferie” oraz pogadanki na temat -

o niebezpiecznym internecie, o hejcie w internecie, szkodliwości dopalaczy, papierosów, e-papierosów i substancji psychoaktywnych przeprowadzone przez Panią Annę Szajdecką pracownika Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białogardzie oraz przez Panią Kingę Plucińską-Gudełajską z KPP w Białogardzie.

Spotkanie zorganizowała Pani Tatiana Sędzik.

Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą cieszyć się zimową aurą.

• Zajęcia WF - wyjście na łyżwy

• W ostatnich tygodniach uczniowie naszej szkoły w ramach lekcji W-F odwiedzają białogardzkie lodowisko

Zajęcia W-F na lodzie są świetną atrakcją oraz stanowią urozmaicenie tradycyjnych lekcji. Nasi uczniowie są bardzo zadowoleni z takiej formy zajęć, sami zobaczcie

• Akcja charytatywna

• Akcja charytatywna "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" dobiegła końca! Przed Świętami Bożego Narodzenia dostarczyliśmy zebrane dary oraz świąteczne kartki do Dom Pomocy Społecznej w Piotrowicach

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy zaangażowali się w akcję!

• Z życzeniami w CORDZ-ie

• Dnia 18 grudnia uczniowie Naszej Szkoły wraz z P. Sarą Mazur i P. Magdaleną Michalską wybrali się do Ośrodka Pielęgnacyjnego Corda, aby wręczyć pacjentom przygotowane wcześniej przez uczniów szkoły kartki świąteczne. Był to bardzo wzruszający dzień, który pokazał Nam, jak małym gestem i odrobiną życzliwości można uszczęśliwić drugiego człowieka. Pacjenci Ośrodka byli bardzo wdzięczni za Naszą wizytę i kartki, które otrzymali. Nasi uczniowie otrzymali wiele ciepłych słów wdzięczności.

Wszystkim pacjentom Ośrodka Pielęgnacyjnego Corda jeszcze raz życzymy dużo zdrowia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

• Wyjście do kina i na pizze

• W sobotę 16 grudnia nasi uczniowie z Ukrainy mieli okazję pójść wraz z opiekunami do kina , w ramach lekcji dodatkowego języka polskiego.

Film " Wonka " opowiada o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się ukochanym Willy Wonką, którego znamy dzisiaj.

Uczniowie mieli okazje do zapoznania się z nowym słownictwem oraz do głębszego wzajemnego poznania się, wzmocnienia więzi i zintegrowania. Po filmie udaliśmy się do pizzerii, gdzie wspólnie dyskutowaliśmy na temat filmu.

W ramach podziękowania uczniowie zrobili laurkę dla Pani Alicji Wojciechowskiej za opiekę nad nimi