• Aktualności

      • Wybory do samorządu szkolnego 2019/2020

      • Członkowie SU wybrali:

       przewodniczącego I Szkoły Branżowej - Kacper Kiełbasa

       przewodniczącego I LO - Patryk Sarniak

       przewodniczącego Szkoły Podstawowej - Ewelinę Wilczyńską

       Pozostali członkowie utworzyli grupy zadaniowe: dekoracje, konkursy, imprezy szkolne, kontakty ze środowiskiem lokalnym, sprzęt nagłaśniający, magazynek.

       Przed nami nowy rok szkolny pełen wyzwań i planów, Samorząd Uczniowski jest gotowy do realizacji wszystkich działań.

       M.G.

        

        

     • Spektakl "OBCA" w Sukcesie
      • Spektakl "OBCA" w Sukcesie

      • Dziś w naszje szkole odbył się spektakl „Obca” w reżyserii Bartłomieja Miernika. To już drugie spotkanie naszych uczniów ze sztuką tego reżysera. W poprzednim roku szkolnym mieliśmy okazję obejrzeć dzieło pt. „Kolorowa, czyli biało-czerwona”, które wywarło na młodzieży ogromne wrażenie.

       Monodram rozpoczyna postać, która jest w masce, trzyma kulę-globus, mówi o Ziemi, jej bliznach, świecie, o wyborach, których dokonujemy oraz ich braku w życiu każdego człowieka. Następnie pojawia się tytułowa Obca (grana przez Solomiję Mardarovych z Kołomyi). Młoda, ukraińska imigrantka, która przybywa do Polski i tu próbuje znaleźć swoje miejsce. Czuje się obco, nieswojo, jest traktowana źle.

       Po spektaklu nastąpiła cześć warsztatowa. Twórcy podjęli dyskusję z uczniami na temat stereotypów, różnych grup społecznych oraz przynależności do nich, jak również tolerancji i dumy z naszego pochodzenia. Uczniowie mieli okazję uświadomić sobie czym jest odpowiedzialność za wypowiadane słowa i jakie są tego konsekwencje.

        

       Dziękujemy serdecznie twórcom „Obcej” i życzymy dalszych sukcesów.

      • Dzień Języków Obcych

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Języków Obcych.

       Dnia 26.09.2019 r. odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych pod hasłem GRA SŁÓw. Szkoły podstawowa i ponadpodstawowa rywalizowały grupowo w swoich kategoriach rozwiązując zadania z wykorzystaniem aplikacji.
       WYNIKI:
       SP:
       I miejsce - klasa 8
       II miejsce - klasa 4 i 5
       III miejsce - klasa 6

       LO:
       I miejsce - klasa IIb
       II miejsce - klasa IIa
       III miejsce - klasa IIIa

       Uczniowie z wielkim zaangażowaniem dążyli do zebrania jak największej ilości punktów. Rozsztrygnieto również konkurs plastyczny na plakat promocujący Dzień Języków.
       WYNIKI:
       SP:
       I miejsce - Hubert Homza (klasa V)
       II miejsce - klasa 8
       III miejsce - Alan Sadowski (klasa V)

       LO:
       I miejsce - klasa Ib
       II miejsce - klasa IIa
       III miejsce - klasa Ia

       Organizatorzy i prowadzący konkursy językowe była Pani Sara Gwizdka nauczyciel języka angielskiego.

     • AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"
      • AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

      • Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.

       Uczniowie naszej szkoły, pomimo deszczowej pogody, spisali się wzorowo i wysprzątali wyznaczony nam teren w lasku miejskim.

     • Warsztaty w Świnoujściu
      • Warsztaty w Świnoujściu

      • Grupa młodzieży naszej szkoły z klas I i II LO uczestniczyła w warsztatach „Młode Pomorze Zachodnie w walce z fake newsami i mową nienawiści”. Przedstawiciele młodzieży z całego województwa zostali zaproszeni do Świnoujścia przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

       Program warsztatów:

       04. 09 spotkanie integracyjne przedstawicieli Młodzieżowych Rad Miasta z województwa zachodniopomorskiego

       05. 09 warsztaty „Propaganda, dezinformacja, fałszywa informacja”; produkcja filmu; „Fake Busters, czyli fact-checking i metody weryfikacji informacji”; notatka wizualna

       06. 09 udział w konferencji:

       - wystąpienie gospodarza spotkania Olgierda Geblowicza Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

       - prezentacja filmu młodzieży w udziału w warsztatach

       - prezentacja „Młodzież Pomorza Zachodniego przeciwko fake newsom i dezinformacji w mediach społecznościowych” Anna Mierzyńska

       - prezentacja „Jak możemy zwalczać dezinformację? Wojownicy Klawiatury oraz Social Media Inteligence Unit” Maja Mazurkiewicz

       - prezentacja „Dezinformacja w Unii Europejskiej: narzędzia, narracje a nasza odporność” Martyna Bildziukiewicz.

       - Młodzież

     • Letni turnus rehabilitacyjny cz.2
      • Letni turnus rehabilitacyjny cz.2

      • Sierpień 2019r. to druga część "Wakacji z NPPP "Sukces" 🌞 w Białogardzie. W tym miesiącu uczniowie "Szkół Sukces" uczestniczyli w zajęciach specjalistycznych, warsztatach kulinarnych. Wzięli udział w wycieczce do Stajni 🐎 "Leonardo" 🐴 w Dargikowie, a także w pikniku 🏸⚽️🥪🍅🍉z wieloma atrakcjami nad Jeziorem Byszyno 🐇🌳🍄. Młodzi adepci sztuki kulinarnej w trakcie warsztatów przygotowali orzeźwiające, pełne witamin napoje 🥤 idealne na upalne lato. Wielkim zainteresowaniem uczestników cieszyła się projekcja filmu "Młodzi gniewni"🍿. Organizatorki pomyślały o wszystkim. W bogatym programie "Wakacji z NPPP "Sukces"" nie zabrakło także wycieczki śladami zabytków naszego miasta⛪️. Zwieńczeniem sierpniowych spotkań były warsztaty kreatywne, poświęcone artystycznej refleksji uczestników nad wszystkimi formami zajęć, w których uczestniczyli. Największy aplauz zdobył wiersz "Wspomnienia" autorstwa Wiktorii Zołotar. Wzruszeniom i pięknym emocjom nie było końca. Do zobaczenia... 🥰

     • Letni turnus rehabilitacyjny cz.1
      • Letni turnus rehabilitacyjny cz.1

      • Podczas przerwy wakacyjnej Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna "Sukces" zorganizowała dla młodzieży "Szkół Sukces" zajęcia specjalistyczne, warsztaty i wycieczkę. Zabawę zaczęliśmy od wspólnego świętowania "Dnia Kebaba"🥙, podczas którego młodzież sama przygotowała pyszne potrawy. Odwiedziliśmy ekologiczne gospodarstwo "Sosnowe Wzgórza" w Sierakowie Sławieńskim. Tam Joasia i Robert Łysiakowie wraz z pracownikami przywitali nas drożdżówką i kompotem🥧🥤. Młodzież miała okazję poobcować z ośmioma pięknymi, milutkimi alpakami🐐🦙, przejechać się wozem ciągniętym przez traktor🚜, kisić warzywa po arabsku🥗🥕 i pałaszować pyszne naleśniki🥠😋. Przeżyliśmy wspaniałą przygodę w tym magicznym miejscu. W kolejnych dniach również nie zabrakło atrakcji. Młodzież brała udział w grach i zabawach rekreacyjnych⚽️🎾, edukacyjnych tematycznie związanych z bezpieczeństwem nad wodą🤽‍♀️🏖, savoir vivre w cukierni Ekler oraz grach z wykorzystaniem gogli VR - wirtualnej rzeczywistości🎮. Wśród licznych atrakcyjnych zajęć młodzież przeżyła niezwykłe chwile podczas warsztatów "Moje życie, mój wybór". Spotkanie obfitowało w wiele wzruszających momentów, a ćwiczenia które młodzież wykonywała w trakcie spotkania służyły pogłębionej refleksji nad życiem, najważniejszymi dla młodego człowieka wartościami, nad relacjami z otoczeniem, a także sposobami czerpania radości z każdego dnia💏👫. Gabinet pedagoga zamienił się w prawdziwy salon urody. Dziewczęta robiły maseczki z naturalnych produktów, makijaże i piękne fryzury💆‍♀️💅. Wspólną zabawę zakończyliśmy grillem i słodkimi lodami🌭🍦. Kolejne spotkanie już w sierpniu! 💙

      • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

      • Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców na zakończenie roku szkolnego 2018 /2019!!!

       Uroczyste wręczenie świadectw dla klas 4, 5,6,7 i klas liceum odbędzie sie 19 czerwca o godzinie 10:00. Z kolei klasa 8 i 3 gimnazjum o godzinie 14:00 przybędzie na oficjalną galę i tym samym przywita wakacje!!!!

       Gorąco zapraszamy wszystkich uczniów, kadrę i rodziców!!!!

      • Akcja czytelnicza na Placu Wolności

      • Dziś uczniowie naszej szkoły wybrali sie na plac wolnosci w celu uczczenia akcji czytelniczej,, Jak nie jak czytam!!! ''. Cała akcja miala na celu uwiecznienie jednym wspólnym zdjęciem społeczności bialogardzkich szkół, ktore wspieraja i propaguja czytelnictwo. Nawet nasi tegoroczni maturzyści przyłączyli sie do nas!! Do zobaczenia za rok!

      • Dzień Dziecka

      • 4 czerwca z okazji Dnia Dziecka spędzilsmy dzień na sportowo i rekreacyjnie. Na świeżym powietrzu na boisku szkolnym mozna było puszczać bańki oraz pograć w planszówki. W sali gimnastycznej natomiast zorganizowany był mecz piłki nożnej, gra w "dwa ognie" oraz przeciąganie liny. 

       ...a na koniec były lody ;)))

      • I miejsce licealistów w Biegu Patrolowym!

      • Dzisiaj reprezentacja naszej szkoły (1-2 klasa liceum) pod opieką Dariusza Niewińskiego i Marcina Kędzierskiego zdobyła 1 miejsce w Biegu Patrolowym "Wspólnie przeciwko przemocy i uzależnieniom". W kategorii szkół podstawowych i gimnazjum, nasi uczniowie pod opieką Pauli Gołębiowskiej i Edyty Pietniczki zajęli 3 miejsce na podium!

       Nasi uczniowie najlepiej poradzili sobie z zadaniami, które czekały na nich w kolejnych punktach patrolowych,m.in. składanie węża strażackiego, strzelanie z łuku, udzielanie pierwszej pomocy, łamanie szyfrów, gry zręcznościowe i testy wiedzowe.

     • UE inspiruje Pomorze Zachodnie
      • UE inspiruje Pomorze Zachodnie

      • Grupa uczniów z LO „Szkoły Sukces”: Wiktoria Zołotar, Wojciech Bartkowiak, Dawid Bujalski i Bartosz Kurowski uczestniczyli w Gali „UE inspiruje Pomorze Zachodnie' w Operze na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie zorganizowanej przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

       Na Gali przedstawiono rekomendacje z okazji 15-lecia przystąpienia przez Polskę do UE wypracowane przez Radę Młodzieży naszego województwa, wykład „Parlament europejski-fasada Europejskiej demokracji czy ważny gracz UE?” przedstawił dziennikarz Maciej Zakrocki, wystąpienie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, wykład „Razem przeciwko Fake newsom” prowadzony przez dziennikarkę Beatę Biel, wykład „Jak nienawiść przekuć w dobro”, który poprowadził Filip Chajzer.

       Nasza młodzież była zachwycona formą przekazu informacji i możliwością bezpośredniego kontaktu z prowadzącymi wykłady.