• Kierunki kształcenia

     • Technik ochrony fizycznej osób i mienia

     • Oferta Edukacyjna na rok szkolny 2022/2023 

      Technik ochrony fizycznej osób i mienia ( licencja II stopnia)   2 lata ( 4 semestry )

      Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym ( co drugi weekend przez dwa dni, piątek , sobota )

      TECHNIK OCHRONY FIZYCZNEJ OSÓB I MIENIA  - Chcesz poczuć adrenalinę, nauczyć się posługiwać bronią i poznać tajniki samoobrony? Wybierz kierunek Technik ochrony fizycznej osób i mienia! Twoim zadaniem będzie zabezpieczanie zdrowia i życia ochranianych osób, wykrywanie zagrożeń, ochrona imprez masowych, konwojowanie osób, pieniędzy i wartościowych przedmiotów oraz zapobieganie przestępstwom. Ten kierunek to również idealny wybór, jeśli chcesz kształcić się na detektywa!

      PRZEDMIOTYpodstawy prawa w ochronie osób i mienia, ochrona osób, konwojowanie, samoobrona i techniki interwencyjne, wyszkolenie strzeleckie, język angielski w ochronie osób i mienia, BHP z elementami, pierwszej pomocy przedmedycznej, podstawy ekonomii w ochronie osób i mienia, ochrona mienia, techniczne środki zabezpieczeń, zabezpieczenie imprez masowych

      Twoja nabyta kwalifikacja to :

      Ochrona osób i mienia – egzamin zdawany na koniec IV semestru

      W jakich instytucjach znajdziesz pracę po tym kierunku ?

      Jako technik ochrony fizycznej osób i mienia możesz pracować w agencjach ochrony, bankach, urzędach administracji publicznej i wszystkich instytucjach, gdzie jest niezbędna ochrona. Po ukończeniu szkoły możesz ubiegać się o uzyskanie wpisu do rejestru Kwalifikowanego Pracownika Ochrony Fizycznej. Wpis do rejestru pozwala na zgodne z prawem wykonywanie zawodu technika ochrony fizycznej osób i mienia, zajmowanie stanowisk kierowniczych w agencjach ochrony, lub ubiegania się o koncesję na prowadzenie własnej działalności gospodarczej z zakresu Ochrony Osób i Mienia.

      SZKOŁA PRZYJAZNA SŁUCHACZOM.