Punkt bibloteczny posiada księgozbiór składający się z podręczników dla uczniów gimnazjum i Liceum, lektur szkolnych i materiałów dla nauczycieli. W czasie trwania roku szkolnego uczniowie korzystali z możliwości wypożyczenia lektur, jak i podręczników. Uczniowie informowani byli o takich możliwościach na lekcjach języka polskiego. W I semestrze punkt biblioteczny zorganizował konkurs plastyczny pt. ,,pasja- kreatywność – marzenia’’, którego celem było rozwinięcie wyobraźni uczniow i przełożenie tego na papier – uczniowie chętnie wzięli udział w konkursie. Wszystkie prace plastyczne zostały zakwalifikowane do umieszczenia ich w kalendarzu na rok 2018 r. Kolejnym etapem konkursu była twórczość uczniów ,,Szkoły Sukces’’ – tym razem młodzi i zdolni musieli wykazać się umiejętnością układania wierszy i rymowanek. Wiersze , ktore zostały napisane, również pojawiły się w projekcie kalendarza.