• Zawody klas mundurowych

• Liga klas mundurowych Słupsk 2024

• Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła została oficjalnie zakwalifikowana do udziału w prestiżowych zawodach organizowanych w ramach Ligi Klas Mundurowych w Słupsku. To wyjątkowe wydarzenie gromadzi najlepsze szkoły z całego kraju, aby rywalizować w różnorodnych dyscyplinach związanych z kształceniem mundurowym.

Zawody o nazwie Liga klas mundurowych są cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez Interdyscyplinarne Centrum Monitoringu Zagrożeń Ludności i infrastruktury krytycznej, Katedrę Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Pomorskiego.

Regulamin_ligi_klas_mundurowych.pdf

1. Liga składa się z cyklu 3 wydarzeń eliminacyjnych oraz Wielkiego Finału.
            2. Każde wydarzenie obejmuje różnorodne konkurencje,
            1. Wydarzenie 1: Pierwsze Wyzwanie (Preliminary Challenge) – 27.03
            2. Wydarzenie 2: Mistrzowska Taktyka (Tactical Mastery) – 26.04
            3. Wydarzenie 3: Nawigacyjne Wyzwanie (Navigational Challenge) – termin zostanie podany do końca marca
            4. Wydarzenie 4: Wielki Finał – 07.06.

Wydarzenie 1: Pierwsze Wyzwanie (Preliminary Challenge) 27.03.2024

Miejsce: Szkoła Policji w Słupsku

Opis:

Pierwsze wydarzenie Ligi Klas Mundurowych, stanowić będzie próbę ogólnych umiejętności i przygotowania uczestników. Konkurencje obejmują kategorie indywidualne i drużynowe.

Konkurencje:

1. "Poważna Medycyna" (Serious Medicine): Test umiejętności medycznych i pierwszej pomocy.

2. Tor Przeszkód: Rywalizacja na torze przeszkód, wymagająca fizycznej sprawności, wytrzymałości i umiejętności pokonywania przeszkód.

Wydarzenie 2: Mistrzowska Taktyka (Tactical Mastery) 26.04.2024

Miejsce: Uniwersytet Pomorski w Słupsku

Opis:

Drugie wydarzenie Ligi, skupiające się na taktyce i umiejętnościach w obszarze obrony i bezpieczeństwa. Konkurencje obejmują kategorie indywidualne i drużynowe.

Konkurencje:

1. Strzelanie wirtualna strzelnica: Test umiejętności strzeleckich.

2. "Skrzynki z zadaniami": Rozwiązywanie zadań logicznych i taktycznych.

- Deszyfracja kodu.

- Kombinowanie szyfrów.

- Analiza dowodów.

- Śledztwo kryminalne.

- Układanka logiczna.

- Ewakuacja rannego.

- Kolejność działań w sytuacji kryzysowej.

Wydarzenie 3: Nawigacyjne Wyzwanie (Navigational Challenge)

Opis:

Trzecie wydarzenie Ligi, skupiające się na umiejętnościach nawigacji i komunikacji. Konkurencje obejmują kategorie indywidualne i drużynowe.

Konkurencje:

1. "Mistrzowska Taktyka" (Tactical Mastery): Nawigacja przez trudny teren z wykorzystaniem map i kompasów oraz wykonywanie zadań na stacji.

2. Wykorzystanie środków łączności: Test umiejętności komunikacji.

- Znajdowanie ukrytych przedmiotów.

- Odczytywanie mapy i nawigacja.

- Podstawy przetrwania.

- Rozpoznawanie materiałów wybuchowych.