Nie sposób wymienić wszystkich konkursów, zawodów, przeglądów, w jakich brali udział uczniowie Prywatnego Centrum Edukacyjnego „Szkoły Sukces”, ale niewątpliwie ostatnie miesiące obfitowały w różnorodne działania młodzieży, które potwierdzają tylko, że „Sukces”, jest kuźnią talentów. Świadczą o tym nagrody zdobywane w konkursach plastycznych, muzycznych, sportowych, sprawnościowych i innych, które wymagają kreatywnego myślenia, zapału, sumienności i precyzji.
„Cybernauci” to projekt szkoleniowy realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas, objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Rzecznika Praw Dziecka, finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Co więcej, to kolejny, już czwarty, ogólnopolski projekt, w którym Prywatne Centrum Edukacyjne „Szkoły Sukces” odniosły zwycięstwo. Na sukces ten, jak i poprzednie, niewątpliwie zapracowały panie Agnieszka Pierz-Skulimowska oraz Aleksandra Ryblewska, dzięki zaangażowaniu zarówno uczniów jak i rodziców, a także ogromnemu wsparciu pani dyrektor Alicji Wojciechowskiej.
W ramach projektu uczniowie „Szkół Sukces” wraz z koordynatorkami zorganizowali na terenie miasta Białogard grę miejską BEZPIECZNI W SIECI. Celem gry było zwrócenie uwagi na wszelkie niebezpieczeństwa w sieci i wskazanie bezpiecznych sposobów korzystania z Internetu. Drużyny miały za zadanie dotrzeć do wszystkich stacji, rozmieszczonych na terenie miasta wg wskazówek i tajemniczej mapy. Prawidłowe rozwiązanie zadań to punkty i elementy układanki-nieodzowne do ukończenia ostatniego zadania. Gra zakończyła się wspólnym grillem na terenie szkoły. Pełną atmosferę gry oddają zdjęcia i filmy.
Kreatywność zarówno uczniów jak i nauczycieli zaowocowała różnorodnymi inicjatywami podjętymi w ramach projektu, takimi jak:
- współpraca z policją i spotkanie z ekspertką - prawne aspekty bezpieczeństwa w sieci.
- „Niebezpieczeństwo wirtualne czy realne? O zagrożeniach w cyfrowym świecie”-spotkanie z dyrektorem Białogardzkiej Biblioteki Publicznej. Dlaczego warto chronić dane osobowe, poznanie 20 najważniejszych zagrożeń internetowych. W trakcie dyskusji uczestnicy obejrzeli 2 filmy nt. działalności hakerów.
- Pokaz mody CYBERPRZEMOC. Uczennica klasy trzeciej liceum przygotowała stroje z części komputerowych pozyskanych od rodziców. W rolę modeli wcielili się uczniowie. Zwieńczeniem pokazu była sesja zdjęciowa, wykonana przez nauczyciela informatyki.
- Warsztaty z pedagogami. Podsumowaniem były hasła związane z bezpieczeństwem w sieci.
- Konkurs na plakat „Bezpieczeństwo w sieci”. Wykonane plakaty wspólnie zalaminowano i wywieszono na szkolnych korytarzach. Uczniowie w drodze głosowania wybrali najlepsze prace.
- Konkurs komiksów. Zainspirowani komiksami Cybernautów, stworzyliśmy swoje. Najlepsze prace wywiesiliśmy na szkolnych korytarzach.
- Lekcje/godziny wychowawcze oparte na materiałach ze str. Cybernautów. Lekcje przyporządkowano do poszczególnych nauczycieli „przedmiotowców” (matematyka, informatyka, pp) i wychowawców klas.
Wszelkie opisy inicjatyw pojawiły się na stronach szkoły (Facebook, internetowa), a informacje o nich podawane były w lokalnych mediach.
Linki do wszystkich działań w ramach projektu można znaleźć na oficjalnej stronie CYBERNAUTÓW w zakładce DOBRE PRAKTYKI (https://cybernauci.edu.pl/prywatne-centrum-edukacyjne-szkoly-sukces-i-liceum-ogolnoksztalcace-w-bialogardzie/ ). Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, a także motywacja do kolejnych tego typu przedsięwzięć